O mnie

Malarstwo. Rysunek. Projekty graficzne.

Ewa Gaj urodziła się w 1977 r. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz studiowała w Instytucie Kultury i Sztuki w Zielonej Górze.
Portretuje ludzi i sytuacje, często bazując na zdjęciach wykonanych telefonem. Na koncie ma kilka indywidualnych wystaw w Koninie, Poznaniu, Łodzi, czeskiej Pradze, a także we Francji. .

Marzec 2016 Konin (Lucano) „Patrz jak do Ciebie mówię” – wystawa indywidualna w ramach wydarzenia „Konin Miasto Kobiet”-

Wrzesień 2017 Konin (Lele) Wystawa jednego obrazu

Marzec 2018 Konin (Lele)- Miejskie Kadry – wystawa dwóch obrazów
Lipiec 2018 Praga (Czechy ) – Malovani a Kresleni -wystawa indywidualna „People from FB, and ppl from real life” – wystawa traktująca o portrecie współczesnym tzw selfie.
W październiku 2018 r. zainicjowała oraz zorganizowała wystawę „Mieszkam w Koninie”, łącząc malarstwo z literaturą i muzyką w jednym miejscu.

Styczeń 2019 r- Poznań( Basilium) – wystawa indywidualna
Luty 2019 r. – Łódź („Szykier”)- wystawa indywidualna

Październik 2019 r- „Damy Reymonda”. (Pałac Reymonda)-wystawa zbiorowa w ramach wydarzenia „Konin Miasto Kobiet”


Czerwiec 2020 r, – ” I was pretty ” -wystawa indywidualna traktująca o przemijalności kobiecego ciała. Galeria Wieża Ciśnień w Koninie.
Lipiec 2020 r – wystawa „Wakacje w Koninie”- Ogród Janiny Perathoner- Wenedy, Willa Weneda Konin

Sierpień 2021r- Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne – Samorin- Cilistov – Słowacja

Wrzesień 2021 r- Dwie  wystawy indywidualne w ramach Salonu Polskiego :Salone de la Pologne” –w Ratuszu Henin Beaumont, oraz Salone de la Pologne- Francois Mitterrand Espace.
Październik 2021 r -Konin- Mała wystawa „PasteLove Dzieci” – w ramach uczestnictwa w Turnieju Rodzinnym „Energia Pokoleń” , zorganizowanego przez TPD w Koninie
Warto dodać że od 2019 r  artystka jest rezydentką domu po pisarce Janinie Wenedzie, która przed śmiercią przepisała swój majątek miastu Konin. Ewa Gaj ma w nim pracownię malarstwa, oraz animuje wydarzenia związane z kulturą, sztuką oraz twórczością pisarki . Od dwóch lat dom ten nosi nazwę Willa Weneda i jest jedynym z ciekawszych punktów na mapie kulturalnej Konina.